2018 de 7 arama motoru optimizasyonu stratejisiyontemitaharri motoru optimizasyonu, zaman genişlik stratejik dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Düzgün aynı icraat olmadan, işletmeler rakipleri karşısında gerilemeye başlarlar.

Dijital pazarlama dünyasına uzaktan tanıdık iseniz, arama motoru optimizasyonunu yahut SEO’yu duymuşsunuzdur. SEO, günümüzün en politik dijital pazarlama stratejilerinden biridir ve bu çalışmayı düzgün aynı şekilde yürütmeden, şirketler rakipleri ile rekabet edemezler.

SEO yerli yerinde olarak geliştirilen bilinmeyen stratejiler ve teknikler ile kalıcı gelişen birleşik alandır. Bununla birlikte, bu pazarlama tekniği, taharri motoru algoritmalarında kararlı değişikliklere göl ayağı elde etmek zorundadır. Bu nedenle 2018’deki pazarlamacıların trendlere dikkat etmeleri ve oyunda kalmaları gerekiyor.

Bu makalede, küçük işletme sahiplerinin ilerlemesine muin yürütmek okunuşu arama motoru oyununu rakiplerine kat çıkmak düşüncesince yedi SEO emare ve püf noktası ele alacağız. Bu stratejiler dosdoğru benzer şekilde uygulandığında, marka görünürlüğünü, taharri motoru sıralamasını okunuşu nesne) web sitesi performansını iyileştirmeye nesne) olabilirler.

1-Sesli aramayı delik ardı etmeyin.
Google 2016’da, taşınabilir arama platformundaki tüm taharri sorgularının yüzdelik 20’sinin ün daimî olduğunu duyurmuştu . Bu sayı, Google home, Amazon Alexa, Siri, Google Asistanı, Cortana vb. Gibi cihazların lansmanı ile artmıştır. Artan sayıda kişi, arama çubuğunda taharri sorgusunu yazmak yerine sesli sorular sorar. 2018 de bu oranın %30 lar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Pazarlamacıların stratejilerini bu değişime uyacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. İçerik daha uzun akrep çevirgeç kelimelere ve birleşik müzakere yapısına sahip olmalıdır. Ayrıca, yevmi dilde kullanılan sözdizimini ulamak de yararlı bir fikirdir.

2-Önce hareketli düşünün.
Mobil taharri zati masaüstü aramayı aştı. Ses büsbütün arama, bunu 2018’de daha da hızlandıracaktır. Çoğu kişi, Alexa cihazlarından okunuşu Google gibi asıl asistanlardan değil, aptal telefonlarından sesli arama kullanır. Google okunuşu öteki arama motorları bu eğilimi fark etmiş okunuşu hareketli ahenkli web siteleri ilk sıralara yerleşmiştir.

Bu, Google’ın web sitelerini, ölüm yıllarda yaptığı gibi, masaüstü sürümü alegori taşınabilir sürümün kalitesine ve içeriğine göre sıralayacağı anlamına gelir. Hızlandırılmış mobil sayfalar, web sitelerinin okunuşu şirketlerin oyunda ilerlemesine okunuşu arama motoru netice sayfalarında SERP henüz beden sıralarda mekân almasına yardımcı olacaktır. Google, taşınabilir sürümün nasıl başarım gösterdiğini, hangi kadar hızlı yüklendiğini okunuşu sayfaları sıralamaya başlamadan önce nasıl denli kolaylık kullanılacağını değerlendirir.

3-Öne çıkan snippet’lerden gelen trafiği bakış ardı etmeyin.
Öne çıkan snippet‘ler, SERP’nin giysi kısmında bulunan bilgilerin yoğunlaştırılmış eş şeklidir. Web sitesi bağlantısının yanı sıra, içeriğin kısa aynı özeti ile arama motoru, kullanıcılara bilim sağlar. Bu snippet’ler, uzvi trafiğin genişlik az yüzde 10’unu SERP’ler üzerine belirtilen işaret güçlü sonuçlardan almaktadır ve bu vakit ortamında artacaktır, bu yüzden pazarlamacıların içeriği buna nazaran şekillendirmesi gerekir.

Bu snippet’ler, kullanıcı deneyimi üzerinde olgulara etkisi olan uzun kuyruk sorgularına esasen kısaltarak cevaplardır. Arama motoru kullanıcılarına, snippet bağlantısını tıklayıp, açıklamayı vermek henüz alımlı gelmektedir. Verilerinizi ve içeriğinizi yapılandırarak ve bilgileri kesin ve özlü benzer şekilde saklayarak bundan faydalanabilirsiniz.

4-Anahtar kelimelerinizin ardındaki amaç önemlidir.
Arama sorgusunun ardındaki amaç, aptal asistanların okunuşu yapay zekanın AI, makine öğreniminin okunuşu henüz kişiselleştirilmiş sadece taharri motoru deneyiminin birleşimi haysiyetiyle dikkate alınması gereken stratejik müşterek faktör haline gelmiştir. Google, benzer kullanıcının seo uzmanı mazi aramalarına ve eğilimlerine, mevcut konumuna okunuşu genişlik alakalı ve aktüel bilgileri sunmak maksadıyla sorgunun ardındaki niyetine bakacaktır.

Bu, taharri motorlarının kullanıcıların ancak nesne satın çalmak istemesi durumunda, Google’ın e-ticaret web sitelerini diğer sayfalara ve medya satış noktalarına bakarak önceliklendireceği anlamına gelir. Kullanıcılar bir konuyu araştırmak istiyorsa, Google güvenilen medya sayfalarına evleviyet verir. İçeriğiniz bu değiş tokuş trendine ayak uydurmalıdır.

5-Kullanıcı deneyimine değer verin.
Kullanıcı deneyimi hala en ehemmiyetli sıralama faktörüdür ve tüm arama motorları buna odaklanmıştır. Web siteniz süratli birleşik şekilde yüklenmeli, hem mobil hem de masaüstü platformlarda sorunsuz sitemiz bir şekilde çalışmalı okunuşu tüm bölümlerine erişmesi kolay olmalıdır. Google tarafından yapılan anketler okunuşu araştırmalar , sitenin yüklenmesinin 3 saniyeden henüz derinlemesine sürmesi durumunda, benzer web sitesine gelen ziyaretçilerin yüzde 40’ının mazi döneceğini göstermiştir.

Birçok web sitesinin yüklenmesi 15 ila 20 saniye sürmektedir ve bu da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır yalnız marjla engeller. Web sitenizi optimize etmek okunuşu yerinde eş kullanıcı deneyimi sağladığından emniyetli tamamlanmak fazla önemlidir. Yavaş web siteleri, SERP’lerde mafevk sıralarda sandalye almaz okunuşu ceninisakıt organik trafiğe sahiptir.

6-Ufkunuzu Google ve Bing’in ötesine taşıyın.
Google okunuşu Bing, sektöre uzun zamandır egemen olmuştur ve bu yüzden çoğu pazarlamacı çabalarını yıllar süresince bu platformlara odaklamıştır. Sektör, seda asistanları ve yapay anlak sayesinde değişmeye başlamış okunuşu değişmeye sürme edecektir. Google hâlâ hâkim güçtür.

Amazon’un Alexa’sı, Apple’ın Siri’si, Cortana vb. Popülerlikle büyüyor okunuşu Google’dan zımni çekmiyor. Pazarlamacıların erişimlerini genişletmeleri ve Google ve Bing’in ötesinde suları keşfetmeleri gerekiyor. başka platformlarda yüzü sıralarda önem almaları için içeriklerini ve web sitelerini optimize etmeleri gerekiyor.

7-İçeriğinizin kalitesi, öteki her şeyden henüz önemli.
İçeriğinizin kalitesi okunuşu alaka düzeyi, SEO‘daki en müessir faktörlerden bazılarıdır. uygun araştırılmamış ve güncel olmayan az nitelikli içerikleri web sitenizde yayınlamaktan kaçının. zararlı içerik, müşterek web sitesinin itibarını ve sıralamasını da layemut etkileyecektir.

İçeriği eskiden ortaya terk etmek ve tutarlı kaliteyi esirgemek önemlidir.

Bu ipuçları okunuşu püf noktaları, 2018’deki SEO yarışçı sularında sizlere nesne) olabilir. En ehemmiyetli kısım, arama motoru algoritmalarındaki değişiklikler ayrılmış trendleri okunuşu duyuruları kovuşturma etmektir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2018 de 7 arama motoru optimizasyonu stratejisiyontemi”

Leave a Reply

Gravatar